Ilm täna 10.12.2018
Öö -1 .. 3 °C
Päev -1 .. 5 °C

Firmapäring

 • Kasulik info korteriühistu kohta

  1. Tähtsamad asjaolud korteriühistu kohta Korteriühistu on mittetulundusühingu eriliik, mille tegevust reguleerivad korteriühistuseadus ning...
  30.11.1999 Edasi...
 • Sama raha eest – rohkem sooja! Või...

  Käesolevast karmist talvest on kirjutatud ja räägitud palju. On olnud väga palju elamusi: nädalavahetused suuskadel Otepääl ja autoga kinnij...
  16.11.2011 Edasi...
 • Päikeseenergia korvab meie kulutuse...

  Iga aastaga vähenevad tavapäraste energiaallikate varud, ning nende maksumus kasvab iga päevaga. Aga päike valgustab taevast, veel vähemalt...
  16.11.2011 Edasi...
Kõik uudised

Ilus maja algab ilusast ideest

2011. aasta Kristiine tegusaimaks korteriühistuks nimetati KÜ Metsise 5. Esile tõsteti veel korteriühistud Energia 1, Spordi 7, Sõpruse pst 19, Tedre 76, Tuisu 5 ja Tuisu 18. Tänukirjad ja kingitused anti üle linnaosa korteriühistute ümarlaual aasta alguses.
Traditsiooniliselt valib linnaosavalitsus koos korteriühistute juhtidega välja aasta tegusaima korteriühistu. Hinnatakse viimase aasta arengut, kuid oluline on ka heakord, energiasäästumeetmete rakendamine, elamu fassaadilahenduse sobivus ümbruskonda, arhitektuursete väikevormide (piirdeaiad, jäätmekonteinerid jms) korrasolek ja kooskõla ümbrusega. Kui tiitel ja majaseinale kinnitatav metallplaat on vaid ühele, siis kiitust väärivad mitmed.
Korteriühistu Metsise 5 juhatuse esimehe Risto Pomerantsi sõnul on tegutseda võimalik ainult korteriomanike (10 omanikku) toel, kes on ühiselt otsustanud elamu ja selle ümbruse korrashoidu panustada ning üldkoosolekutel vastavad otsused vastu võtnud. 2011. a. jooksul peeti kokku 4 koosolekut. Maja eripäraks on korterite individuaalsed kütteseadmed, mis tegi keeruliseks nii tegemise kui ka sobiva säästupaketi valimise. Omanike tahtel piirduti fassaadi ning selle elementide rekonstrueerimisega. Eeltööd, energiaaudit ja ehituslik projekteerimine telliti eelmistel aastatel. 2011 a. suvel toimusid rekonstrueerimistööd. Ligi poole ehituse hinnast katsid linna ja riigi toetused, samuti on küllaltki suur omafinantseering.
Seetõttu suurenes remondifondi makse vaid 18 eurot korteri kohta. Juba oktoobri küttegaasikulu oli tunduvalt väiksem võrreldes 2010. a. oktoobriga. Suuremat efekti annab soojustamine kindlasti talvekuudel. Hoone sai Kredexi komplekse rekonstrueerimistoetuse abil uue fassaadikatte, sokli soojustuse, uued trepiplaadid, sulguritega välisuksed ja hoovipoolsed varikatused.
Pööningule lisati täiendav kiht soojustusvilla ja korda sai maja sillutisriba. Omanike vahenditest paigaldati erinevatesse korteritesse kokku 3 soojusvahetiga ventilatsiooniseadet ja 1 õhk-õhk soojuspump. Ühistu dokumentide haldamiseks ning raamatupidamiseks võeti 2011. aastal kasutusele korteriühistu.net näitude ning teadete edastamise infosüsteem.

Varasematel aastatel on ühistu linnavalitsuse toetusel täielikult rekonstrueeritud kinnistul asuvad teed. Elanikud omakorda hoiavad korras ning kujunduvad oma korteri juurde kuuluvat maalappi. Ühiselt toimetades saab aja jooksul korda kogu ümbrus.
Paljud hakkajad ja tarmukad korterivaldajad on tõstnud oma kinnisvara hinda ja teinud ilusamaks meie kõigi elukeskkonna. Julgustame kaaslinlasi parendama nii elamuid kui õuealasid ja soovime edu. Järgmisel aastal vaatame tulemuse jälle üle

Allikas: Delfi.ee

 

Reklaam

 

Loosimine